Földtörténeti kalandozások, izgalmas szurdoktúrák
Kalandozás a Csondró völgyében
A program neve Bükki túra a Csondró szurdokvölgyben
A Bükk hegység karsztforrásai
A Bükk-hegység időszakos karsztforrásainak egyike látványos szökőkútként tör a felszínre, míg pár kilométerrel távolabb lévő társa, dübörögve robban elő forrásbarlangjából.
Istállóskő, a Bükk legmagasabb pontja
Az Istálóskői barlang a triász mészkőben kialakult, 57 méter hosszú és inaktív forrásbarlang.
A barlangban két, egymástól teljesen elkülöníthető kultúrszint helyezkedik el, eltérő kő- és csonteszközökkel. Kb. 30 000 évvel ezelőtt élt ősember készítette ezeket.
A tapolcai medence vulkáni emlékei
A Balaton-felvidéket egykor alkotó másodkori kőzetek a Káli-medencétől nyugatra nagyrészt a mélybe süllyedtek és eme süllyedéseket jelölő törésvonalakon tört felszínre mintegy 4 millió évvel ezelőtt a bazaltláva.
Nógrád megyei andezit
A 2,4-2,2 millió évvel ezelőtt keletkezett nógrádi-gömöri bazaltvidék legszebb vulkáni takarója a Medves, melynek térségében összesen 0,16 négyzetkilométernyi kiterjedésű, a kőbányászat által okozott tájseb-komplexum található.
Ipolytarnóc
Szeretnéd látni milyen állatok éltek 17 millió éve? Szeretnél ősállat lábnyomokat látni és megkövesedett fákat? Akkor jó helyen jársz, mert ez az Ipolytarnóci tanösvényen mind megtalálható. A tanösvény kicsivel kevesebb mint 5 km, minimális szint emelkedéssel, szóval mindegyik korosztálynak tökéletes! A park 2018-ban több újdonsággal is bővült, így...
Homokkő a Tarnavölgyben
A Paratethys ősóceán észak-magyarországi öble 20-23 millió évvel ezelőtt fokozatosan feltöltődött és ezzel párhuzamosan csökkent a vízmélysége, a hatalmas öböl partmenti területein sekélytengeri körülmények között rakódtak le azok az üledékek, melynek eredményeként a homokkő kialakult ezen a vidéken.
Úrkúti geológiai tanösvény a Bakonyban
Körülbelül 180 millió évvel ezelőtt, a korábban kialakult medencék mélyebb részein, oxigénmentes környezetben, nagy mangántartalmú üledék rakódott le, a felsőbb vízrétegekben lévő élőlények szinte épségben megőrződött ősmaradványai kerülnek elő ezekből a rétegekből.
A gerecsei márvány nyomában
Gerecsében található "márvány" mintája tulajdonképpen még izgalmasabb is az igazinál, ugyanis sok millió évvel ezelőtt élt tengeri élőlények kőbeleit is tartalmazza, akik kb. 200 -150 millió évvel korábban az itt hullámzó tengerekben éltek.